Lokacija: Fakultet agrobiotehničkih znanosti Osijek » Studenti » Obavijesti » CEEPUS međunarodna ljetna škola

CEEPUS međunarodna ljetna škola

CEEPUS međunarodna ljetna škola: „Tradicionalno slavonsko selo“

Fakultet agrobiotehničkih znanosti Osijek već treću godinu za redom organizira međunarodnu ljetnu školu, ovaj puta pod nazivom: Tradicionalno slavonsko selo (Traditional Slavonian countryside).

Međunarodna ljetna škola organizirana je putem programa mobilnosti CEEPUS, a Fakultet će imati priliku ugostiti 10 nastavnika i studenata iz četiri partnerke ustanove: Sveučilište prirodnih resursa i životnih znanosti iz Beča u Austriji, Sveučilišta u Ostravi u Češkoj, Banatskog sveučilišta poljoprivrednih znanosti i veterinarske medicine „Kralj Mihael I. Rumunjski“ iz Temišvara u Rumunjskoj te Sveučilišta u Kragujevcu u Srbiji.

Studenti i nastavnici imat će priliku upoznati se s radom Fakulteta i Sveučilišta, obići pokušališta i naučiti nešto o važnosti tradicionalnog slavonskog sela u poljoprivrednoj proizvodnji Slavonije. U sklopu ljetne škole, imat će priliku obići i parkove prirode Papuk i Kopački rit te se upoznati s poljoprivrednim potencijalima Baranje.

Međunarodna škola počinje u ponedjeljak 4. srpnja, a završava u petak 8. srpnja 2022.