Lokacija: Fakultet agrobiotehničkih znanosti Osijek » Studenti » Obavijesti » Poziv na predavanje - Profesor Yoshihiro Yamada

Poziv na predavanje - Profesor Yoshihiro Yamada

Poštovani,

zadovoljstvo nam je pozvati Vas na javno predavanje prof. Yoshihira Yamade koje će se održati u fakultetskoj vijećnici (1. kat) u srijedu, 6. studenoga 2019. godine, s početkom u 10:00 sati.

Profesor Yoshihiro Yamada dolazi iz Japana, Faculty of Bioresources of the Mie University, a tema predavanja je vezana za japansku papirnu osu (Polistes jokahamae Dalla Torre):

Mechanisms for caste-fate determination in temperate paper wasps: workers do not necessarily emerge as workers, and the same is true for queens

Predavanje će trajati oko 40 minuta, a profesor Yamada će nam predstavit i svoje sveučilište kao i Japan. Još jedna zanimljivost ovog predavanje je prezentacija „furoshiki“ tehnike (tradicionalno pakiranje poklona u platno), koju će nam predstaviti njegova supruga Tomoko Yamada nakon predavanja.

Molimo da Poziv preusmjerite Vašim kolegama i studentima.

Hvala i srdačan pozdrav,

Znanstveni forum