Lokacija: Fakultet agrobiotehničkih znanosti Osijek » Studenti » Obavijesti » Poziv na predstavljanje aplikacije InstaText

Poziv na predstavljanje aplikacije InstaText

U utorak 14. lipnja 2022. godine održat će se predstavljanje aplikacije InstaText putem platforme Zoom u 11.00h u Vijećnici Fakulteta agrobiotehničkih znanosti Osijek.

InstaText ( https://instatext.io/) je „inteligentna“ web aplikacija, koja pomaže kod pisanja tekstova na engleskom jeziku. Aplikacija se može koristiti tijekom pisanja ili na kraju za poboljšanje teksta. Korisna je zbog toga što osim korekcija gramatike nudi ideje i prijedloge, kako tekst napisati jasnije i razumljivije kao kad bi ga napisao "native speaker".

Aplikaciju InstaText će predstaviti doc. dr. Matej Guid, suosnivač i izvršni direktor InstaTexta. Docent je na Sveučilištu u Ljubljani i njegovo istraživanje usmjereno je na razvoj metoda umjetne inteligencije s primjenom u različitim područjima. Za InstaText je dobio prestižnu nagradu slovenski Startup of the Year 2020.