AGROKAZ

Naziv projekta: Development of bachelor program in agroecology with dual education in Kazakhstan

Akronim: AGROKAZ

Trajanje projekta: od 1. veljače 2023. do 31. siječanj 2026.

Koordinator projekta: Univerzitet u Novom Sadu, Ekonomski Fakultet u Subotici, Srbija

Partneri:

Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera, Fakultet agrobiotehničkih znanosti Osijek, Republika Hrvatska

Pavlodar State University, Pavlodar, Kazahstan

Kostanay Engineering and Economics University, Kostanay, Kazahstan

Kazakhstan National Agrarian University, Almaty, Kazahstan

Democritus University of Thrace, Xanthi, Greece

Agricultural experimental station "Zarechnoye” – Zarechnoye, Kazahstan

Kazakh Research Institute for Plant Protection and Quarantine – NIIZKR, Kazahstan

Voditeljica projekta s FAZOS-a: prof.dr.sc. Tihana Sudarić

Opis projekta: Cilj projekta je razviti, implementirati, testirati i certificirati studijski program iz područja agroekologije, kao i primijeniti dualni sustav obrazovanja na tri sveučilišta u Kazahstanu: Kostanay, Pavlodar i Almaty. Kako bi se osigurala uspješna provedba dualnog programa, projekt će izraditi svu potrebnu dokumentaciju od nastavnog plana i programa, nastavnih materijala, kao i edukaciju akademskog osoblja i predstavnika gospodarstva uključenih u obrazovni proces. Poveznaost sa realnim sektorom unaprijediti će obrazovni program koji će studentima omogućiti stjecanje potrebnih vještina i kompetencija. Rezultat projekta biti će bolja osposobljenost stručnjaka koji imaju mogućnost integracije u poslovni sektor na tržištu rada bez razdoblja prilagodbe. U kontekstu Kazahstana, projekt će postati temelj za uvođenje dualnog obrazovanja u proces učenja kakva je poznata u zemljama Europske unije.

Ukupni proračun projekta: 569.372,00 EUR

Web stranica projekta: https://agrokaz.kineuprojects.kz/