Stipendije Vlade Slovačke Republike u akademskoj godini 2023./2024.

Pozivaju se zainteresirani studenti na podnošenje prijava za stipendije Vlade Slovačke Republike u akademskoj godini 2023./2024. u okviru hrvatsko-slovačke bilateralne suradnje. Rok: 17. ožujka 2023.

Ovim pozivom su hrvatskim državljanima ponuđene sljedeće stipendije:

1. Stipendije za studij:

1. a) stipendije za semestralni/djelomičan preddiplomski i diplomski studij
    Razdoblje mobilnosti: 4 ili 10 mjeseci (1 ili 2 semestra).
    Stipendije omogućuju razdoblje studija na slovačkim sveučilištima, a  namijenjene su studentima preddiplomskog i diplomskog studija upisanima na visoka učilišta u RH.
    Stipendija uključuje: pokriven trošak školarine, mjesečnu financijsku potporu tijekom boravka u Slovačkoj te pokriven trošak prijevoza.
  2. b) stipendije za djelomičan poslijediplomski doktorski studij
    Razdoblje mobilnosti: od 1 do 10 mjeseci.
    Stipendije omogućuju razdoblje studija i/ili istraživanja na slovačkim ustanovama, a namijenjene su studentima poslijediplomskoga doktorskog studija upisanima na visoka učilišta u RH.

Stipendije se moraju iskoristiti u akademskoj godini 2023./2024., odnosno u razdoblju od 15. rujna 2023. do 30. kolovoza 2024. godine.

Detaljne informacije o svim navedenim stipendijama dostupne su na mrežnim stanicama Ministarstva obrazovanja, znanosti, istraživanja i sporta Slovačke Republike, te na https://mzo.gov.hr/istaknute-teme/natjecaji-196/stipendije-vlade-slovacke-republike-u-akademskoj-godini-2023-2024/5244