Ured za potporu studentima i razvoj karijera

Ured za potporu studentima i razvoj karijere obavlja stručno-administrativne poslove vezano uz potporu studentima i razvoj karijera, planira i organizira edukacije, radionice i usavršavanja za kreiranje plana razvoja karijera i planiranja karijera za studente, obavlja poslove vezane uz donošenje plana, analize i izvješća o aktivnom sudjelovanju u povezivanju visokog obrazovanja i znanosti i tržišta rada.

Ured također sudjeluje u pružanju potpore studentima pri realizaciji karijernih ciljeva kroz suradnju i komunikaciju sa studenima te Alumni udrugom Fakulteta i obavlja sve poslove vezane za odnose s javnošću. Navedenim aktivnostima Ured kontinuirano svim studentima Fakulteta daje pomoć i podršku u cjeloživotnom profesionalnom usmjeravanju.

Kontakt osoba: Marija Grgić, dipl. oec.
Tel: 031/533-061
E-mail: marija.grgic@fazos.hr

Dan karijera
Ured za potporu studentima i razvoj karijera pokrenuo je „Dan karijera“- događaj koji je usmjeren na interese studenata.  Cilj mu informirati i upoznati studente sa tržištem rada i studentima dati mogućnost zapošljavanja tijekom studiranja (studija) kao i nakon završetka studija.

Posjet tvrtkama
Jedinstvena prilika studentima da provedu  dio dana kod potencijalnog poslodavca i upoznaju se s različitim radnim mjestima te odgovornostima koje ista nose. Cilj posjeta je prikazati svakodnevnu radnu atmosferu, organizaciju kao i  prilike za studentske prakse i poslove.

Gostujuća predavanja
Organiziranjem gostujućih predavanja predstavnika tvrtki studentima nastojimo prenijeti znanja i iskustva o prirodi određenih poslova i pružiti primjer uspješne karijere, a samim tim i motivirati studente za ulazak na tržište rada.

Student mentor
Cilj je upoznavanje studenata 1. godine (brucoša) s uvjetima studija i studiranja  u čemu će im pomoći njihovi studentski „mentori“ (studenti viših godina)